poniedziałek, 1 lipca 2013

Zdrówko w pigułce

Na rozgrzewkę przedstawię zdrowe odżywianie w pigułce, żeby nie było, że nic na ten temat nie wiem.
Oczywiście są powszechnie znane zasady, których trzymam się na stałe, nie tymczasowo.


  • piję 1,5 litra płynów dziennie(zależnie od wysiłku fizycznego)
  • zjadam 4 posiłki dziennie( wiem, że powinnam 5, lecz jest to dla mnie niewygodne)
  • unikam cukru i soli , słodzę miodem oraz stewią i używam ziół
  • celebruję posiłki z rodziną lub ze znajomymi, nie jem w pośpiechu - więcej niż 15 min.
  • unikam każdego rodzaju mięsa, oprócz ryb
  • trzymam się zasad związanych z porcją białek, warzyw, owoców i węglowodanów, co do pory dnia(o tym w innym poście)
  • nie przesadzam z kawą( góra dwie dziennie, na sojowym :) 
  • staram się jeść potrawy niesmażone

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz